Forum internetowe http://lysienieplackowate24.pl używa plików cookies.
Używamy plików cookies oraz posiadamy zgodność z RODO, w celu poprawienia jakości na naszej stronie internetowej.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies, których używamy, lub wyłączyć je w ustawieniach.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dodatkowo -paznokcie
HejWink
a jak z Waszymi paznokciami w tej niedoli??? zapytam, bo tematów łączących niewiele.
Wiem, że paznokcie drugorzędna sprawa przy włosach, ale czy macie również w tym schorzeniu jakieś obserwacje?
Mi robią się kropki i podłużne bruzdy na paznokciach u rąk. Czasem się rozwarstwiają. U nóg inaczej - potrafią być bardzo grube, ale rozwarstwiające się, miękkie mimo grubości i trudne ze względu na mega plastykę do obcięcia.
Chciałam dopytać czy też tak macie? Czy może jeszcze inne towarzyszące objawy choroby u Was się pojawiają??

pozdrawiam
J.
  Odpowiedz
Cześć

U mnie dodatkiem przy tym wszystkim było hashimoto i później niedoczynność tarczycy. 

Jeśli chodzi o pazurki to akurat wszystko dobrze, nic się nie działo  Wink
  Odpowiedz
(06-17-2018, 10:20 PM)dzesika81 napisał(a): HejWink
a jak z Waszymi paznokciami w tej niedoli??? zapytam, bo tematów łączących niewiele.

Witam,

dawno sie nie odzywałam, ale to chyba z bezsilności:-(
Mamy nawrót choroby. Jeszcze tył całkiem nie zarósł, a tu na czubku głowy "aktywny" placek.
Od stycznia do teraz cały czas się powiększa, coraz trudniej zaczesywać, maskować. Płakać się chce z tej niemocy.  

U mojej córki, która choruje na łysienie od prawie 3 lat również występują zmiany na paznokciach.
Fachowo nazywa się to " naparstkowanie paznokci"  - taki zapis ma w karcie ze szpitala w którym miała zabiegi osoczem bogatopłytkowym.
Co do osocza to zabiegów było 4 na tył głowy ( bo tam nie było połowy włosów). Część pomału zarasta, ale jeszcze sporo brakuje. Teraz zaatakowało nam czubek głowy i za lewym uchem.    

Naparstkowanie to podobno jeden z pierwszych objawów tej choroby. Takie małe kropeczki jakby nakłute igiełką w miękkiej płytce paznokciowej.
Cały czas sie to utrzymuje - NIESTETY
Zaobserwowałam również, że przed kolejnym rzutem choroby na początku w miejscu gdzie teraz już nie ma włosków, pojawiło się łuszczenie skóry - jakby łupież. Potem córka narzekała że tam ją swędzi, a potem....same wiecie... garść włosów po czesaniu i rozlewający się łysy placek..

Czy ma ktoś jakiś sposób na zatrzymanie tego cholerstwa??? Próbujemy już wszystkiego....ale z marnym skutkiem.

Pozdrawiam wszystkich którzy czytają te wpisy na forum :-))

Odpowiedz
dlaczego dzieci - tego nigdy nie zrozumieSad
Odpisuję, choć z ciężkim sercem bo pomóc nie potrafię
zaczęłam temat o paznokciach bo u mnie to reguła, pojawią się tak jak napisałaś kropki "po igłach" na paznokciach, zaczyna się od małego u rąk i przechodzi na kolejne, też odczuwam swędzenie, czasem nawet ból skóry głowy - a potem leci właśnie w tych miejscach, mam jakby łupież na obrzeżach placków i połamane włosy
Nie znam niestety lekarstwa, które by zatrzymało wypadanieSad lekarze, do których aktualnie chodzę nie potrafią znaleźć skutecznego leku na zatrzymanie wypadania:/
ale wierzę, że w pewnym momencie zaczną odrastać, że znajdzie się lek, że będzie łatwiej...
Pozdrawiam, ściskam mocno i niech Twoja córeczka jak najszybciej odzyska włoski - trzymam kciuki Smile
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości