Czy spotkanie z psychologiem będzie pomocne?

Łysienie Plackowate to taka dolegliwość, gdzie z powodu utraty włosów, brwi, rzęs, zarostu często wże się to z utratą lub załamaniem poczuciu własnej wartości. Osobom z ł.p. ciężko pogodzić się z tym faktem, że są łyse, czuja się nieatrakcyjnie. Często łysienie plackowate jest przyczyną, przez którą ludzie zamykają się w sobie, wyzwaniem dla nich staje się kontakt z drugą osobą, znajomymi w pracy. Czy też sama praca i znalezienie swojego miejsca w życiu, który do tej pory prowadzili. Niestety nadal słyszę, że ludzie z łysieniem plackowatym rezygnują z pewnych swoich codziennych zajęć, obowiązków i uciekają do zacisza domu.

Mi również nie było łato patrzeć jak włosy wręcz z dnia na dzień znikają z mojej głowy. Mimo dużych przeżyć i emocji zrozumiałam wreszcie, że nie mogę pozwolić aby taka dolegliwość rozkładała moje życie i ograniczała mnie. Postanowiłam zaakceptować łysienie plackowate, przestałam się na nim tak mocno skupiać. Zaakceptowałam je a codzienne upinanie włosów spinkami i zakładanie chust wzięłam za codzienna czynność w moim dziennym trybie dnia.  Nie pozwoliłam aby utrata włosów pozbawiłam mnie realizacji moich pasji, rozwoju, pracy i cudownych spotkań z przyjaciółmi.

Podpytujecie mnie czy w takiej sytuacji warto jest się wybrać do psychologa? Myślę,że warto. Jeśli są sposoby, metody które mogą nam pomóc to czemu nie. Po moich doświadczeniach wiem jak dobre samopoczucie i nastawienie jest istotne. Rozmowa z psychologiem może okazać się bardzo przydatna i potrzebna. Często rozmowa z osobom, której nie znamy otworzenie się, opowiedzenie o tym co w nas siedzi już jest dużym krokiem do przodu. Podejrzewam, że psycholog nie powie wprost co masz zmienić lub co jest nie tak. Przez rozmowę nakieruje Cię do przyczyny obecnego samopoczucie i da rady jak móc się zmienić.

 

Jestem ciekawa co Wy uważacie na ten temat? Czy może korzystaliście z wizyt u psychologa w kwestii wypadania włosów lub nawet innym wyzwaniem?

 

 

 

Dodaj komentarz

* Zaznaczenie GDPR jest wymagane

*

Zgadzam się