Doceniamy jak stracimy?

Witam Was w ten piękny wiosenny poranek.

Dziś chciałam z Wami porozmawiać i poznać Waszą opinię odnośnie włosów i to ile dla nas znaczą.

Czy nie jest tak, że często doceniamy coś lub nawet kogoś jak to coś lub kogoś stracimy?

Czy tak też, nie jest z naszymi włosami?

Myślę, że przyznacie mi rację, że włosy to bardzo ważny atrybut zarówno kobiet i mężczyzn. Potrafimy dziennie spędzić bardzo dużo czasu przed lustrem nad ich układaniem i modelowaniem.

Jednak bywa też tak, że nie poświęcamy naszym włosom czasu. Raz z pośpiechu dnia codziennego a z drugiej strony z czystego lenistwa. Korzystamy również z szybkich rozwiązań: żeli, lakierów, suchych lakierów. Zmieniamy często kolor włosów, przedłużamy je. Z pośpiechu wiążemy w kitek, warkocza lub spinamy w koka i tak nosimy przez cały dzień.

Myślę, że nie zastanawiamy się jaki wpływ ma to na włosy, dopóki nie zacznie coś się z nimi dziać, dopóki nie znaczą wypadać? Oczywiście nie chodzi o to, że powyższe wymienione rozwiązania są złe, jednak powinniśmy trochę bardziej może podchodzić do nich z większą świadomością.

 

włosy

Może czasem powinniśmy zrobić sobie dzień dla włosów i poddać je pewnym relaksującym zabiegom- nawet  domowych, sprawdzonych :).

Niestety jest termin ” łysienie mechaniczne”, które występuje właśnie z niewłaściwego dbania o włosy. Chyba jednak nie warto ryzykować i myślę, że małe, drobne zmiany mogą zapobiec tego typu dolegliwościom.

Dbajmy o nasze włosy 🙂

Miłego dnia!

Sylwia

 

Dodaj komentarz

* Zaznaczenie GDPR jest wymagane

*

Zgadzam się