Forum internetowe http://lysienieplackowate24.pl używa plików cookies.
Używamy plików cookies oraz posiadamy zgodność z RODO, w celu poprawienia jakości na naszej stronie internetowej.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies, których używamy, lub wyłączyć je w ustawieniach.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terapia DCP
Witajcie Kochani, Współtowarzysze Niedoli Smile

Choruję od 22 lat,ale o tym opowiem w innym poście. Próbowałam już chyba wszystkiego. Zaprzestalam leczenia jakieś 10 lat temu. Ostatnio mym oczom ukazał się artykuł o terapii DCP, po której większości osób odrastają włosy. Dość scsptycznie i powoli, ale jednak moja nadzieja w jakiś sposób odżyła. 
Czy ktoś z Was ją stosował ? 

Pozdrawiam  Heart Heart Smile
  Odpowiedz
(06-12-2018, 03:41 PM)Centaureacyanus napisał(a): Witajcie Kochani, Współtowarzysze Niedoli Smile

Choruję od 22 lat,ale o tym opowiem w innym poście. Próbowałam już chyba wszystkiego. Zaprzestalam leczenia jakieś 10 lat temu. Ostatnio mym oczom ukazał się artykuł o terapii DCP, po której większości osób odrastają włosy. Dość scsptycznie i powoli, ale jednak moja nadzieja w jakiś sposób odżyła. 
Czy ktoś z Was ją stosował ? 

Pozdrawiam  Heart Heart Smile

Cześć!
Ja się bawię z tym leczeniem. Mogę napisać coś więcej w wolnej chwili na ten temat, ale teraz mam mnóstwo na głowie (niestety, nie włosów) i dopiero w wolniejszym czasie będę mogła napisać coś więcej.
Tutaj jednak trochę kiedyś poruszałam ten temat:

https://rozczochranalysaglowa.wordpress....-poprosze/
  Odpowiedz
Hej! dziękuję za szybką odpowiedź Smile
Przeczytałam Twój post, wszystko wyjaśniłaś. Interesuje mnie jednak, czy wystarczy jedna wizyta , a później lek stosuje się samemu w domu ? i czy mająć go na głowie można zakładać system włosów, który posiadam ? ja utracilam włosy, co ciekawe tylko po bokach głowy i z tyłu. Z przodu i na czubku mam caly czas, nigdy nie wypały wszystkie. Brwi i rzęsy posiadam również. Mam na głowie jasne włoski, ale nigdy nie posunęło się to dalej. Cierpię już na to od 22 lat, czasami zapominam, a czasami demony wracają. jednak na co dzień jestem raczej pogodna Smile
Napiszesz coś wiecej o kuracji we Wrocławiu ? Jeżeli jest możliwość darmowej pomocy, to dlaczego nie spróbować Smile

Pozdrawiam <3
  Odpowiedz
Wszystko napiszę w wolniejszej chwili, obiecuję! <3
  Odpowiedz
Nie ma problemu <3
  Odpowiedz
(06-12-2018, 08:30 PM)Centaureacyanus napisał(a): Hej! dziękuję za szybką odpowiedź Smile
Przeczytałam Twój post, wszystko wyjaśniłaś. Interesuje mnie jednak, czy wystarczy jedna wizyta , a później lek stosuje się samemu w domu ? i czy mająć go na głowie można zakładać system włosów, który posiadam ?  ja utracilam włosy, co ciekawe tylko po bokach głowy i z tyłu. Z przodu i na czubku mam caly czas, nigdy nie wypały wszystkie. Brwi i rzęsy posiadam również. Mam na głowie jasne włoski, ale nigdy nie posunęło się to dalej.  Cierpię już na to od 22 lat, czasami zapominam, a czasami demony wracają. jednak na co dzień jestem raczej pogodna Smile
Napiszesz coś wiecej o kuracji we Wrocławiu ? Jeżeli jest możliwość darmowej pomocy, to dlaczego nie spróbować Smile

Pozdrawiam <3

Co do Wrocławia to, niestety, konieczne są wizyty cały czas. Leczenie trwa na miejscu, bo DCP jest zbyt silnym alergenem, by eksperymentować z nim w domowym zaciszu. Pani docent raczej się na to nie zgodzi, no chyba, że jesteś farmaceutką i sobie sama sporządzisz roztwór. Smile
Pierwsza wizyta to oczywiście masa dokumentów, wywiad, itd. no i pierwsze smarowanie alergenem. W dużym stężeniu, by uczulić. Potem stosuje się coraz mniejsze stężenia aż do ustalenia konkretnej dawki. Wizyty są co 3 tygodnie, terapia zawsze w czwartki, wtedy się tym w klinice zajmują. Oczywiście, jeśli Ci w dany czwartek nie pasuje to możesz spokojnie przyjechać tydzień wcześniej czy później.  A nawet dwa później. Mi zdarzało się mieć nawet 1,5 miesięczne przerwy, bo nie byłam w stanie poprzekładać zajęć na uczelni. Samo smarowanie to jakieś 30 sekund tak naprawdę, ale są ludzie, którzy po te 30 sekund przyjeżdżają do Wrocłąwia z całej Polski, rozmawiałam w poczekalni z ludźmi nawet ze Szczecina. Smile
Naprawdę większości ludzi włosy odrastają. Jednak nie ma co sciemniać - jest to okupione wysiłkiem, poświęceniem no i... cierpieniem. Jak Cię mocno uczuli to robią się bąble, piecze, swędzi, niektórym podobno nawet ropieje skóra, ale myślę, ze to raczej kwestia zaniedbań higienicznych.
Co do systemu włosów - jeśli będziesz mieć delikatne odczyny, np. tylko swędzenie i zaczerwienienie skóry to myślę, że nie będzie problemu. Jednak jeśli Ci sie bardziej rozbucha reakcja to wątpię, byś miała ochotę sobie to czymś urażać. Ja wolę wtedy zwykłą chustkę, ale perukę też mi zdarza się zakładać, a więc da się. Smile
  Odpowiedz
O kurczę, widzę, że to problematyczne. Nie wyobrażam sobie nie móc wyjść z domu bez systemu włosów, chyba miałabym traumę do końca życia ( pogodziłam się z moją chorobą, ale nigdy jej nie zaakceptuję).
A jak to wygląda od strony finansowej ?

Pozdrawiam serdecznie <3
  Odpowiedz
Heeej ? widziałam na YouTube filmiki dotyczące systemu włosów. Widzialam jak zakładają system osobie, która nie ma w ogóle włosów albo która nie ma tylko na przodzie. A jak to jest z osoba która ma placki na głowie? Jak to zakładają, jak to przyczepiają? Ja nie mogę tego pojąć... Widocznie ciemna masa ze mnie. Wytłumaczcie mi, bo sama chciałabym taki system sobie zafundować.
  Odpowiedz
Hej ! Ja mam system włosów na całą głowę, swoje muszę golić, nie ma sensu ich zapuszczać, skoro i tak ich nie będzie widać. Myślę, że jest opcja uzupełniania punktowego, ale moim zdaniem nie ma to sensu. Nigdy nie wiadomo gdzie wyjdą następne placki Smile Kochana nie zastanawiaj się nawet, mi ta decyzja o zakupie systemu zmieniła życie. Naprawdę.
  Odpowiedz
a możesz napisać coś więcejSmile gdzie załatwialaś? jak wygląda cała procedura? koszt? na jak długo system wystarcza? po prostu z doświadczenia Smile
pozdrawiam
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości