Krążenie krwi a wypadanie włosów

Witam Was serdecznie

Dziś kolejna porcja wiedzy odnośnie – dlaczego wypadają mi włosy – co może być przyczyną Łysienia Plackowatego. Mianowicie istotny jest temat krążenia krwi w naszym organizmie i właśnie ono może mieć wpływ na nasze placki.

Zaburzenia krążenia obwodowego sprawiają, że do kończyn, a także i do głowy, dopływa mniej krwi niż powinno. W przebiegu zaburzeń krążenia dłonie są zimne, sine i wilgotne, niewystarczająco ukrwione. Wiele osób cierpiących na zaburzenia krążenia, takie jak na przykład choroba Raynauda, uskarża się także na nadmierne wypadanie włosów, a nawet na łysienie. Wypadanie włosów jest spowodowane niedostatecznym ukrwieniem skóry głowy – włosy nieotrzymujące wystarczającej dawki tlenu i składników odżywczych  stają się więc coraz słabsze i w efekcie wypadają.

źródło: https://portal.abczdrowie.pl

Lekarzem nie jestem natomiast wydaje mi się, że jest to słuszne stwierdzenie ponieważ nawet na moim przykładzie można to zaobserwować. Jak widzicie mój łysy placek zarasta, i właśnie wydaje mi się, że moja wzmożona aktywność fizyczna w ostatnich 2 miesiącach w tym bardzo pomogła. Ja też należę do tzw. ” zmarźlaków” – wiecznie zimne dłonie i stopy :). Natomiast przez to, że ćwiczę – tańczę min. 3 h w tygodniu widzę, że krążenie mi się poprawiło i to właśnie może też mi pomaga w walce z Łysieniem Plackowatym” Nie bez powodu się tęż mówi ” RUCH TO ZDROWIE” 🙂 .

A co Wy sądzicie na ten temat? Piszcie w komentarzu lub na lysienieplackowate24@wp.pl.

Pozdrawiam

Salsa

7 comments

 1. krążenie a włosy says:

  Sama nie wiem jak to jest z tym ukrwieniem. Też mam problem z krążeniem, ale mimo intensywnych ćwiczeń fizycznych nic mi nie wyrosło. Dużo moich koleżanek też tak ma (zimne dłonie i stopy że aż muszą spać w skarpetkach), ale włosy mają, a ja nie mam;-(

  • salsa says:

   Mimo wszystko proszę się nie poddawać. Ja i z pewnością pozostałe osoby na blogu jesteśmy z Panią. A może proszę przyjrzeć się intensywności ćwiczeń – może są one za bardzo intensywne lub może spala Pani za dużo np. witamin lub minerałów stanowiących wartości odżywcze?A czy sprawdzała Pani tarczycę?

   Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. salsa says:

  Bardzo dobrze powiedziane: trzeba zająć czymś głowę i pozytywnie myśleć 🙂 Ta idea też mi przyświeca. Jak dotychczas to najskuteczniejszy a zarazem najtańszy sposób.

  Też pozdrawiam placuszki 🙂

 3. Jakbysiedalo says:

  ja wlasnie zauwazylem u siebie placek konkretnej wielkosci. zaczalem szukac w necie, i na filmiku lekarz wlasnie powiedzial o krazeniu i o zimnych dloniach. a mi wlasnie w tym sezonie strasznie dlonie marzna (wystarczy ze dotkne zimnej butelki i puchna mi palce). Do jakiego lekarza isc z tym krazeniem?

   • Jakbysiedalo says:

    nie bylem u rodzinnego. mrozy przeszly to i opuchlizna mi przeszla. juz tak szybko mi nie reaguja dlonie. zaczalem prysznice goraco zimne brac, dla pobudzenia krazenia. i wysilek fizyczny. w miedzyczasie poszukam kardiologa (urlop ma akurat moj ulubiony).

  • Agnieszka says:

   Mam zespół Raynauda już od wielu wielu lat. To taka choroba układu krążenia, w której dłonie i stopy są bardzo zimne i drętwieją. Dotyka to tez małżowin usznych i koniuszka nosa. Łysienia plackowatego nie mam ale włosy wypadają mi garściami. Z choroba układu krążenia zawsze chodziłam do chirurga naczyniowego i reumatologa.
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

* Zaznaczenie GDPR jest wymagane

*

Zgadzam się