Olej kokosowy – jeść czy nie jeść?

Witajcie

Czasami podpytujecie mnie o dietę na łysienie plackowate. Jest wiele składników, produktów, które możemy wprowadzić do naszej diety lub też wykluczyć natomiast nie słyszałam jeszcze o typowej diecie na łysienie plackowate. Zazwyczaj ł.p. jest następstwem czegoś, w pierwszej kolejności szukamy przyczyny ł.p. a następnie jak już zostanie zdiagnozowana to do niej można dopasować wtedy dietę.

 

łysienieplackowate24.pl

Dziś chciałabym zwrócić uwagę na Olej Kokosowy. W ostatnich miesiącach sporo słyszałam o nim zarówno z reklam jak i od znajomych – o jego bardzo dobrych właściwościach.

Stosuje się go zarówno w kuchni jak i w kosmetyce  i też określany jest również najzdrowszym olejem na świecie :). Z wymienianych właściwości polecany jest w ramach odchudzania, na zapobieganie cukrzycy, zwiększenia wytrzymałości organizmu zwłaszcza dla sportowców. Olej kokosowy ma podobno również bardzo dobre właściwości w zapobieganiu chorobom układu krążenia, wpływa na zwiększenie dobrego cholesterolu.

W kosmetyce stosuje się go do wytwarzania naturalnej pasty do zębów – ma właściwości bakteriobójcze i zapobiega próchnicy. Bardzo dobrze sprawdza się jako maseczka do włosów. Sprawia, że włosy stają się odżywione, błyszczące, gładkie. Olej kokosowy zwiększa wytrzymałość włosa i powoduje, że staje się on bardziej odporny na działania mechaniczne. Wpływa na włosy jak i na skórę głowy – leczy i dba o nie.

Nie wiem jak Wy ale ja jeszcze nie stosowałam oleju kokosowego ani w kuchni jak też nie przyrządzałam z niego żadnych kosmetyków. Z chęcią poznam opinię od osób, które go używają.

olej-kokosowy

 

pozdrawiam serdecznie

Sylwia

2 comments

  1. Paulina says:

    Oleju kokosowego nie stosowałam nigdy na włosy, zawsze byłam wierna arganowi, a teraz nie mogę eksperymentowac 🙂 Ale słyszałam bardzo dużo dobrego na jego temat, w Holandii jest bardzo dużo kosmetyków do włosów z olejem kokosowym, zresztą nie tylko do włosów. Stosowałam go jedynie w kuchni gdzie świetnie się sprawdza do tajskich dan, zup, sosów, smażonego mięsa. Także polecam 🙂

Dodaj komentarz

* Zaznaczenie GDPR jest wymagane

*

Zgadzam się