WCIERKI

Zdrowsza skóra, więcej włosów- wcierki.

Wcierki to świetny sposób na zagęszczenie włosów i ograniczenie ich wypadania. Mogą być także remedium na przesuszoną, zbyt tłustą lub ogólnie chorą skórę głowy. Kluczem do sukcesu, jest właściwe dobranie wcierki do naszych indywidualnych potrzeb i rodzaju skóry głowy.

Alkohol? Nie, dziękuję!

Wcierki alkoholowe super się wchłaniają i to one najczęściej wiodą prym wśród osób, które zapuszczają włosy. Niestety, na wcierki z alkoholem mogą sobie pozwolić osoby ze zdrowym skalpem, którego nic nie uczula, ani nie podrażnia. Jeśli twoja skóra głowy nie jest tytaniczna, odpuść sobie wcierki z alkoholem. Spokojnie, nic straconego są wcierki bez alkoholu w składzie, który tak naprawdę ma na celu tylko odkazić i pomóc lepiej wchłonąć się ziołom w skórę. To, że alkoholu w składzie nie ma, nie sprawia, że wcierka będzie mniej skuteczna, co najwyżej na jej efekty poczekasz dłużej, ale za to możesz ją częściej stosować, jeżeli nie masz uczulenia na żadne ziółko w składzie.

Jak wcierkować :), żeby były efekty?

Dobranie wcierki to kwestia indywidualna. Na początek lepiej wybrać coś prostego napar z pokrzywy, kozieradki, czy skrzypu lub łopianu. Potem możemy szaleć, na rynku jest pełno ciekawych i sprawdzonych wcierek z łagodnym składem, które składają się z mieszanek ziół i roślin, które sprawią, że wasza skóra głowy wróci do normy. Systematyczne wcieranie oraz masowanie najlepiej grabkami do masażu bądź szczoteczką do zębów skutkuje z reguły wysypem tzw. baby hair oraz zmniejszonym wypadaniem. W ekstremalnych przypadkach warto to robić co drugie/trzecie mycie, zwłaszcza gdy mamy problem z wypadaniem lub chcemy zapuścić włosy. Później wystarczy raz na tydzień.

This entry was posted in Blog.

Dodaj komentarz

* Zaznaczenie GDPR jest wymagane

*

Zgadzam się